Anasayfa > Gümüş Diş > Mojir Duası’nın Şarkı Hikayesi, Namjoo

Mojir Duası’nın Şarkı Hikayesi, Namjoo

Mojir duasını belki birlirsiniz, veya en azından duymuşsunuz camilerin yanından geçerken. Eğer yanlış değilsem şii ve sünni ikisi’de ramazan ayında okur bu duayı.

Peki bu duanın özelliği ne ve Mohsen neden müzik yapmak için bunu seçmiş? Bu parçanın sırrı mohsen’in dedesinde saklı. Müziğin sonundaki yaşlı adamın sesi de o. ve 2016 “sefre shakhsi” albümün bir parçası.

Kendisi şöyle anlatıyor:

“1989 mayıs aylarında 8-9 yaşlarındaydım, dedem kanser hastasıydı. Güçsüzdü, hastalık tam olarak onu ele geçirmiş sayılırdı. Çocuktum ve ölümler benim için trajik bir anlam ifade etmezdi ama ablamla güzel bir fikir aklımıza geldi. Dedem dua okurken arkadan sesizce ona yaklaştık ve eski kaset ile sesini kaydettik üstelik boş bir kaset bulamadığımız için kardeşimizin kasetini çalmıştık! o tarihten 2 ay sonra dedem vefat etti. Böylelikle dedem’de bir şarkı yazmış oldu son albümüm’de”

şarkının sözlerini yazmama gerek yok, hepsi arapça dua, dilerseniz internetten bulursunuz: دعای مجیر

 

İlişkili Yazılar

Rona
Rona Bizim iranlı Yazarımız, Farsça çevirilerin çoğunu o yapar. Aynı zamanda sosyal medya uzmanımız ve üst yöneticilerimizden. Rona hepinizi seviyor Rona gibi olun!
http://gumusdis.com

One thought on “Mojir Duası’nın Şarkı Hikayesi, Namjoo

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: