Anasayfa > Gümüş Diş > Athena’dan Trans Cinayetlerini Eleştiren klip #Sesetme

Athena’dan Trans Cinayetlerini Eleştiren klip #Sesetme

2016 Norvej:

Kimlik işlemleri için sitesine giriyorsun. işlemler kısmında cinsiyetimi değiştirmek istiyorum seçeneği var. Erkek hissetmiyorsan Kadın seçiyorsun veya tam tersi. Hiç bir şekilde seni doktora göndermiyor, ameliyat raporu da istemiyor senden. senin kendini ne hissetmen önemli çünkü vücut senindir. üstelik 6 yaş üzeri olman bu iş için yeterli!

ap

Eski ismi Adrian şuanki ismi Anna. 10 yaşında, ve norvej’de bu kadar basit cinsiyet değiştirenlerin ilki.

2016 Türkiye:

Evet şimdi gelelim bizim sevgili türkiyeye. Hergün biryerlerde birileri öldürülüp yada ölümüne dövülüyor. kendi vücudu değil çünkü sahipleri var onun. Erkekliği kirletiyor kadın hisseden insan. olmaz öyle şey, siyah beyaz var ama gri yok.

İşte bu noktada en Önde giden sanatçılardan Athena ortaya giriyor. “Ses Etme” klibinin sonu hem mutlu hem ağlatan bir havası var. klibin baş rolun’de olan “Onur” kurtuldu diye sevinsek mi ağlasak mı ? kaç tane Onur gibileri kurtulacak böyle?

Athena’yı hep sevdik, korkmadan kimsenin cesaret edemediği marjinal işler yapıp insan hakları için direnen sanatçılardan birisi.

Hiç birşey elimizden gelmiyor demeyin en azından bu müziği hashtagi ile #sesetme #athena paylaşabiliriz. Damla damla göl olur. İzın verin herkes bu video’yu görsün, yorumlasın. inanlarda farkındalık yaratın.

 

#Sesetme

Şarkı’nın sözleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.