Anasayfa > Müzik > CAZ MI HİCAZ MI ?

CAZ MI HİCAZ MI ?

Evet sayın okurlar,

 

Bir etkinlikle daha karşınızdayım.

45.İstanbul Müzik Festivali için geri sayımını çoktan başlattım. Biletleri yarın satışa çıkıyor, programa dair linki yazının en alt kısmında bulabilirsiniz. Aslında aman aman bir takipçisi değilimdir ama takip ettiğim sanatçılar / sanatçı bu sene de bu platformda yer alıyor. Bunlardan biri Fazıl Say. Kimi sever, kimi sevmez. Ben ilk başlarda boş kuru lafların gazı ile ön yargılar içindeydim.Fakat, instagramdan onu takip edip, ona dair röportajları, başarılarını okuyunca tutumumu çok yersiz buldum ve bu sene onun bence en altın çağlarından bir tanesi. Geçen yıl , yani bundan 2 ay önce kadar kendisine Uluslararası Beethoven ödülü verildi. Gurur kaynağımıza bizden de bir alkış.

 

Ülkemizde ne yazık ki Batı tarzı sanata pek önem verilmiyor. Gerçi tiyatroya bile daha yeni yeni alışıldı bunu yadsımamak gerek. Ülkesinde , yaşadığı şehirde sayılı opera binalarının olmasına, kültür merkezlerinin kapatılmasına insan üzülüyor. Sonra neden ilerleyemiyoruz, neden sanat da on parmağı geçmeyen sanatçılarımız var gibi sitemkar , cevabını bildiğimiz soruları soruyoruz. Ama son 2 sene de – bu benim şahsi gözlemim- sergilere, çeşitli müzelere ilgi arttı. Çok güzel ve önemli sergiler bizlerle buluştu, bulaşmaya da devam ediyor.

Öğrencilere etkinlik ücretleri indirimli oluyor. Gidin abi, bak bahar da geldi. Çıkar İstanbul Modern Kart üyeliğini, çıkar devlet babanın sana sunduğu müze kartı – gerçi sayılı müzelere girsende ,İstanbul dışı yerlerde de o kart geçerli – ,İksv olsun, borusan olsun,bomontiada olsun, salt olsun , arter olsun ve daha dahaaa güzel sergi, konser alanları…

Ruhu genç olanlar !

Siz niye evde duruyorsunuz. Sizde gidin. Oturmayın cafeler de.

 

 

İKSV: http://muzik.iksv.org/tr/program

Birçok ücretsiz- ücretli sergi, etkinlik paylaşımlarını kendi instagram hesabım ve blog’umuzun instagram sayfasından yapıyorum. Mutlaka bizi takip edin.

@eebruklc

@gumusdis

iamlittle
Venüs mü desem afrodit mi? Eli yüzü düzgün bir içim su.
https://gumusdis.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.