Anasayfa > Books / Kargakara > Şiirden Sızan İnce Ka n 17

Şiirden Sızan İnce Ka n 17

Kaan’ın Balkan Kıraathanesindeki edebiyat topluluğundaki arkadaşları yollarına bu şekilde devam etmiştir. Şimdi de sonradan İzlekçilere katılacak olan Kaan’ın çocukluk arkadaşlarına ne olduğuna bakalım. Kaan sarnıca akan suyun sesinde hüzün şiirini “gerçek dostlarım” diyerek adadığı cem ve ercü, çocukluk arkadaşları Cem Sürücü ve Ercüment Özdemir’dir.

Bir yazısında Kaan’ın “Çay ocağındaki olgun tavırları ve yol gösterici tutumları”[1]na dikkat çeken Cem Sürücü şu anda dizi yönetmenliğiyle uğraşırken Ercüment Özdemir ise  tarım bakanlığında müfettiştir.

 Kaan’ın İzlekçilere katılmış diğer çocukluk arkadaşı ise Erol Hızarcı’dır.

98729085_tn30_0

Erol Hızarcı halen senaryo, mavra, öykü ve roman yazmaktadır. Bir çok dizinin senaristi olan Hızarcı’nın kısa metrajlı senaryosu Alacakaranlıktaki Ülke ve uzun metrajlı senaryosu Batık Aşklar Müzesi (1994) filme alınmıştır. İlk öykü kitabı Toprakaltı Sarayları 1998 yılında yayımlanan Hızarcı ilk romanı Kadın Tamircisi’ni ise basacak yayınevi bulamadığı için kendi olanaklarıyla yayımlayacaktır. Hızarcı’nın Çanakkale Savaşı’nı savaş karşıtı bir biçimde ele alan ikiz romanı Kuğu Şarkısı ve River Clyde ise Şafağa Vuran Dalgalar adı altında birleştirilerek bu yıl yeniden yayımlanmış. Bunların dışında Kırolaterya Diktatoryası ve Gezi olaylarını ele alan Bir Çapulcunun Hatıra Defteri gibi mavraları da var. Son romanı Cambazın Son Adımı ise bu yıl yayımlanmış. Bu ara bu romanı okuyorum. Tanıtım bülteninden anladığım kadarıyla kendi çocukluğundan da izler taşıyan bu romanı okuma sebebim de tahmin edersiniz ki Kaan’dan bir iz bulabilmek.

Barış K.

  1. 05. 2015

[1] Cem Sürücü, Yazılı Günler 17, İstanbul, 1992, s. 67

Kargakara
1978 Ankara doğumlu, felsefe mezunu, öğretmenlik yapan başarısız bir yazar. Kendi blogumda da meraklısına bir şeyler paylaşıyorum.
http://bariskahraman78.wordpress.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.