Anasayfa > Gümüş Diş > Açlık Olsada Keyfine Bak – Huseyn Derya – En İyi 5 şarkısı

Açlık Olsada Keyfine Bak – Huseyn Derya – En İyi 5 şarkısı

Bu haftasonu hüseyin derya ile keyfimize bakalım azcık. kardeş ülkemiz Azerbaijan’lı sanatçımız Hüseyin derya 1975 de doğdu, malesef 2014 de araba kazasında kaybettik onu. ama çoğu diğer sanatçılar gibi ona sevgimiz devam edip müziğini seviyoruz.

Tarzı Rap olup en sevdiğim şarkılarından ve aslında en ünlü şarkısı “keyf ela” sadece youtube’da 650,000 kere tıklanmış. benim lise zamanı en çok dinlediğim şarkılardan birisi. azerbaijan türkçesi olduğu için anlaması çok da zor olacağını sanmıyorum değerli gumusdisciler , o yüzden başka bir çeviriye gerek duymuyorum. arada bazı farklı kelimeler olabilir anlamadığınız bişey olursa yorumlarda yazın anlatırım yine.

bu şarkıda genel olarak hayatının tadını çıkar diyor, eski deyimlerden “Açlık Olsada Keyfine Bak” en önemli mesajı bence. kimse geleceğini bilmiyor. An da yaşamak bu olsa gerek.  kendi mahallesini övüyor ve iyi yada kötü burasi bizim mahalle diyor. hem çöp var hem çiçek. ama herkes herkesi sevip bu mahalleyi sevip aralarında birlik var. huseyn çoğu şarkılarında gençlere mesaj verir, eski deyim’ler kullanır. eski ve yeni çağlar arasında bir bağ kurmaya çalışır.

En sevdiğim beş şarkısını sizin’le paylaşıyorum. aralarında favorilerim 1. ve 5.

Herkese iyi haftasonu dilerim! have fun ..

1. KEF ELA

2. Kishi sozu 

“olduğun gibi görün göründüğün gibi ol”

 3.soy

 

4.Huseyn Derya & Aynur – Son Qerar    (son karar)

 

5. ceyranım  

 (sirke ne qeder tünd olursa öz qabını çatlatar) 

 

 

İlişkili Yazılar

Rona
Rona Bizim iranlı Yazarımız, Farsça çevirilerin çoğunu o yapar. Aynı zamanda sosyal medya uzmanımız ve üst yöneticilerimizden. Rona hepinizi seviyor Rona gibi olun!
http://gumusdis.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: