Anasayfa > Gümüş Diş > Amaçsızca İşler yapmak

Amaçsızca İşler yapmak

Dün akşam amaçsızca sokağa çıktım.  yağmurlu ve biraz soğuktu hava, şort ve tişört giymiş. şemsiyem de yok, kendime bir amaç bulayım dedim. hadi bu tanımadığım yoldan çıkayım acaba migros var mı? 6 lı bir bira kutusu alırım kampanyası varsa oda..

23

 

Olmadığını tahmin ediyordum ama sırf amacım olsun diye öyle düşündüm. tanımadığım mahallelerden sokaklardan geçtim. carrefour buldum ama alkol satmıyordu. büyük bir şübe, biraz gezindim içerde.. çalışanlar çoğu kapalıydı nedense, heralde amaçları vardı.

Çıktım yine amaçsızca bir köpek sevdim, yine devam ettim bir dükkana vardım, sadece ve sadece tütün satıyordu amca. böyle dükkanlar var mı hala ya ? bilmiyordum yani görmemiştim istanbul gibi yerde.. belki de amaçsız yapıyor bu işi kim bilir..

24

 

Sokağın bir karanlık köşesinde tek başına amaçsızca oturmuş bir kilise gördüm. acaba kullanılıyor mu hala birileri yaşıyor mu orda, amaçlı bir misiyoner mi? bunları düşünerek peşime bir kedi takıldı, amacı “beni sev”  amacı vardı o yüzden sevdim onu amaçsızcasına.

giphy-4

 

öyle amaçsız amaçsız devam edip bir park’a vardım spor aletlerini denedim. direksiyon gibi ikili bir aletler olur ya sıra ona geldi. bunun amacı ne dedim, neresi için ha döndür ha döndür amaçsız mı acaba?  bir kaç dkk geçti kendimi o direksiyon spor aletiyle oynadığımı fark ettim. bir elim sola dönerken diğerini bir sol bir sağ yapıyordum amaçsızca gelmişti en başta ama zorlanıyordu beyin iki farklı hareketi aynı zamanda yapması ve sürekli değişmesi ama keyifliydi. sanırım 5 dkk oldu ve bıraktım. öyle amaçsızca ama mutlu eve doğru yol aldım ama bira alma amacımada varmadan.

25

 

Bunu da ödül olarak koyayım:))

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.