Anasayfa > Sticky post > Neden İngilizce Öğrenmeliyiz: Öğrencilerime Bir Mektup

Neden İngilizce Öğrenmeliyiz: Öğrencilerime Bir Mektup

Değerli Öğrenciler, Her sene, Her ay, Her hafta bana bu sorularla geliyorsunuz:

  • Neden ingilizceyi öğrenmeliyim?
  • Gerçek hayatımda ne zaman ingilizceyi kullanacağım?
  • Yapmak istediğim iş ile ne alakası var?

Eğer ingilizce sınıflarında yaptıklarımız gerçek hayatla alakası yoksa, sizinle aynı fikirde olup vaktimizi boşuna harcamamalıyız derdim. Siz mantıklı bir soru soruyorsunuz ve mantıklı bir cevap verilmesini de hak ediyorsunuz. İngilizce öğretmeniniz olarak çeşitli nedenler sunuyorum size.

Bir kaç yıl içinde okulunuz bitecek ve sizi herzaman kollamayan bir iş hayatına atınacaksınız. Kendinizi ifade edebilmelisiniz ve ingilizce bu yolda size yardımcı olacaktır. Kitapları analiz edebilmek sizin eleştirel düşünür olmanızı sağlar. İngilizcenin yararları sadece kelimeleri analiz etmekle kalmayıp, sizin insanları, objeleri, filmleri ve herangi birşeyi analiz etmenize yardımcı olur.

Ancak, İngilizce dili kesinlikle siz gençlere çok başka yararları da olacak. İş bulmanıza yardım edecek, size garanti veriyorum bulacağınız işler’de 99% iyi yazma ve okuma becerilerine sahip olmanız beklenecektir. Ne kadar fazla dil bilginiz olursa işiniz’de o kadar iyi olacaksınız.

Unutmayın değerli öğrencilerim, sıkıcı bir hayat yaşamak zorunda değilsiniz. Kaderiniz’de ilgisiz ve duygusuz bir yetişkin olacağınıza dair birşey yazılmamış. Okumak ve Yazmak sizin bakış açınızı genişletir ve kendinizi sevdiğiniz yön’de ilerlemeye yardımcı olur. Aktif bir hayata sahip olmanın gücü siz’de mevcut. İyi iletişim ve düzgün ifade ile dünya çapın’da değişiklikler yapabilirsiniz. Dünya çapında konuşmalara katılabilirsiniz. Turizim ve eğlence sektörü ve ya bilgisayar oyunları gibi örnekler’de bile İngilizce bilgileriniz sizin yararınıza sevgili arkadaşlarım.

Dünyamız kocaman bir ev gibidir, eğer kendinizi bir dil ve bir mekana kapatırsanız sanki o Ev’in yatak odasından hiç çıkmamış gibi olursunuz.

“İyi kitap okumayanlar, okuma ve yazma bilmeyenler ile farkları yoktur”  Mark Twain

Umarın bu mektubu okumanız size ilham verir ve bundan sonra dil derslerinize özellikle İngilizce derslerimize daha açık bir düşünce ile katılırsınız.

Sevgiler
Savalan

Yukarıda okuduğunuz mektubu, İstanbul’da ingilizce öğretmenliği yapan Savalan kendi öğrencilerine hitap yazıp bize’de kopyasını göndermiştir. Kendisi İngiltere uyruklu ve Türkçeyi çok kısa bir zamanda türkiye’de yaşayarak öğrenmiştir.  “Türkçe’yi öğrendiğin gibi İngilizceyi öğren” cümlesini çok kullanır.

İngilizce öğrenmek için Onunla İletişime geçmek isterseniz iletişim numaranızı bize gönderebilirsiniz.

Misafir Yazar
Misafir Yazarlarımızın yazısını bu etiketle paylaşıyoruz, her yazı sonunda isimleri ve varsa kendi sitelerine bağlantılarını bulabilirsiniz.
https://gumusdis.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.