Lanet

“Andolsun, cehennem için de birçok cin ve insan yarattık ki kalbleri var, fakat onlarla anlamazlar; gözleri var, fakat onlarla görmezler; kulakları var, fakat onlarla işitmezler.”

Yıllardır hatta on yılardır ortada olan bir gerçeği neden kimse görmüyor, fark etmiyor anlamıyorum. Yoksa o çok sevdiğiniz tiranınızın söylemeyi çok sevdiği gibi gözleri olup görmeyen; kulakları olup işitmeyenlerden misiniz? Kör müsünüz, sağır mısınız yoksa aptal mısınız! Bu ülke lanetleneli çok oldu bunu anlayamıyor musunuz? Bu ülke lanetleneli çok oldu ve bu lanetlenişin nedeni sanıldığı gibi ne ‘zalimler’ ne ‘lainler’ ne de o hor gördüğünüz ötekilerdi. Bu ülke bizzat inanıyorum diyen muminleri yüzünden lanetlendi. O muminler ki yıllardır kendi yücelttikleri bir insan-puta tapındılar; o muminler ki tiranları için kendi dinlerini ayaklar altına alıp çiğnediler; o muminler ki inandıklarını söyledikleri tüm ilkeleri üç beş akçeye değişip camilerinde cumaya durdular; o muminler ki korkularından ya da güç aşklarından Allah’larından çok bir tirana itaat edip kitaplarında yazan bütün günahları görmezden geldiler; deve kuşları gibi başlarını toprağa gömdüler; bizzat kendileri güya Allah için Allah’larının bütün kurallarını çiğnediler ve o muminler ki ırzına geçilen çocukları, gözönündeki yalanları, doğru söylediği için kovulanları, onlarca mağduru, haksızlığa uğrayanı ve dahi rüşveti, hırsızlığı, katliamı, zulmü görmezden geldiler yine de ‘biz iyilerdeniz’ deyip namaza durdular; işte onlar yüzünden, bizzat kendileri yüzünden lanetlendiler. Kendi Allah’ları onlardan yüz çevirdi. Değil mi ki bir ülkede kimse mutlu değildir, değil mi ki bir ülkede herkes korkusundan susmaktadır; değil mi ki bir ülkede Allah emretmiş gibi bir tiranı peygamber sayarlar ve değil mi ki bir ülkede kalabalıklar birilerinin acı çekmesine sevinip haline şükreder, orası lanetli değildir de neresi lanetlidir! Evet, bu ülke lanetleneli çok oldu. Şimdi ister başka ülkelere ister sizden olmayanlara lanetler yağdırın ama siz lanetleneli çok oldu…

Kargakara
1978 Ankara doğumlu, felsefe mezunu, öğretmenlik yapan başarısız bir yazar. Kendi blogumda da meraklısına bir şeyler paylaşıyorum.
http://bariskahraman78.wordpress.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.